رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
  • 2024 Tuesday 16 July
با حضور قائم مقام وزیر کشور صورت گرفت؛

فرمانداری لیلان به صورت رسمی آغاز به کار کرد

صریر: مراسم پرده برداری از تابلوی فرمانداری لیلان و ارتقاء از شهر به شهرستان به صورت رسمی با حضور قائم مقام وزیر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی صریرنیوز، «علیرضا احمدی» قائم مقام وزیر کشور در مراسم پرده برداری از تابلوی فرمانداری لیلان اظهار داشت: باپیگیری‌های بعمل آمده و موافقت هیئت دولت و کار‌های انجام شده بخش لیلان به مرکزیت شهر لیلان به شهرستان تبدیل شد و ابلاغیه آن نیز با امضای معاون اول رییس جمهور ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان شدن لیلان گام نخستی بود که در این زمینه در آذربایجان شرقی برداشته شد و در آینده چند بخش دیگر در این استان به شهرستان تبدیل می شود، با توجه به مطالعات انجام شده و استعداد و قابلیت‌های بخش‌های مختلف در این استان چند شهرستان دیگر ایجاد می شود.

همچنین «سیدعلی موسوی» نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: تلاش تمامی نمایندگان استان به تحقق رساندن خواسته به حق مردم چند بخش برای تبدیل شدن به شهرستان است.

بهمن قائلی، فرماندار ملکان نیز با اشاره به قابلیت‌های بخش لیلان برای شهرستان شدن قدمت ۹ هزار ساله، جمعیت بیش از ۳۰ هزار نفری وهمچنین قرار گرفتن در مسیر استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و کردستان را از جمله امتیازات بخش لیلان برای شهرستان شدن دانست.

گفتنی است، سیزدهم اردیبهشت بر اساس تصمیمات جلسه هیات وزیران و طبق نامه معاون اول رییس جمهور، بخش لیلان از شهرستان ملکان منفک و به شهرستان ارتقا یافت. شهرستان لیلان دارای ۲ بخش مرکزی و شیرین‌کند شده و شهر لیلان مرکز شهرستان لیلان شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها