رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November
مدیر ستاد فهما آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

ثبت نام مسابقات قرآنی مدهامتان آغاز شد

صریر: ثبت نام علاقه‌‎مندان به شرکت در شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدها متان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، «مرتضی شفیعی» مدیر ستاد کانونهای فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: فراخوان شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدها متان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد منتشر شده و علاقه‌مندان تا پایان ما جاری برای ثبت‌نام فرصت دارند.

وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان در دو رده سنی ۷ تا ۱۶ سال و  ۱۷ تا ۳۰ سال می توانند در رشته های قرائت تقلیدی، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، قرائت نماز، اذان، مکبری، مفاهیم، معارف اهل بیت (ع) و حفظ کل و حفظ جزء ۳۰ رقابت نام‌نویسی کنند که رقابت در رشته حفظ به شکل حضوری خواهد بود.

 شفیعی افزود: شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با هدف شناسایی، پرورش و تربیت استعدادهای قرآنی نسل جوان جامعه برگزار می شود که برای نونهالان دهه نودی زیر ۷ سال نیز بخش استعداد یابی در نظر گرفته شده است و شرکت کنندگان این بخش می توانند با ارسال اجراهای خود در جلسات سنتی قرآن؛ مشارکتی ارزشمند در این رویداد فرهنگی قرآنی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه علاقه‌مندان تنها در یک رشته امکان ثبت نام و شرکت در جشنواره را خواهند داشت، اعلام کرد: نفرات اول تا پنجم بخش ملی و بین المللی مسابقات قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در دو دوره گذشته و همچنین  افرادی که در دوره چهاردهم و پانزدهم مسابقات قرانی مدهامتان رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند در این دوره نمی توانند در همان رشته ثبت نام و شرکت کنند.

 مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی(فهما) خاطرنشان کرد: اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند تا پایان ماه جاری در سامانه بچه های مسجد به نشانی www.bachehayemasjed.ir با بارگذاری آثار به رقابت با دیگر فعالان قرآنی در آذربایجان شرقی بپردازند.

شفیعی افزود: سایر علاقه‌مندان قرآنی استان نیز می‌توانند به منظور شرکت در این مسابقه با مراجعه به سامانه فوق و تکمیل مراحل عضویت در یکی از کانونهای فرهنگی هنری شهری یا روستایی سطح استان در مسابقات قرآنی مدهامتان شرکت کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها