رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: هوشیار در خصوص این که شهرداری در مسیرگشایی خیابان فلسطین به دنبال حفظ کنسولگری سابق آلمان است نیز گفت: ملکی که با این عنوان از آن یاد می شود، پیش از آنکه کنسولگری آلمان باشد، در واقع مدرسه سمیه و دارای ارزش تاریخی و هویتی برای شهر تبریز است.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در واکنش به انتشار تصویرِ حکمی مبنی بر انفصال موقت از خدمت شهردار تبریز در فضای مجازی( حکمی که در آن عنوان شده بود که شهردار تبریز دارای شاکی خصوصی است و توسط دستگاه دیوان عدالت اداری حکم  به انفصال موقت از خدمتش  را داده است)، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از دو هزار پرونده علیه شهرداری تبریز در جریان و ۹۰ درصد آنها در دیوان عدالت اداری مطرح است و آرای آنها هر دو تا سه هفته اعلام می شود و در رای اخیر دیوار عدالت اداری نیز که علیه شهرداری داده شده، لایحه تسلیمی از سوی ما در سامانه مربوطه بارگذاری شده بود که گویا قرائت نشده و پیگیر این موضوع در زمان فرصت اعتراض پیش‌‌بینی شده نیز هستیم.

مسیرگشایی و کنسولگری سابق آلمان

وی در خصوص این که شهرداری در مسیرگشایی خیابان فلسطین به دنبال حفظ کنسولگری سابق آلمان است نیز گفت: ملکی که با این عنوان از آن یاد می شود، پیش از آنکه کنسولگری آلمان باشد، در واقع مدرسه سمیه و دارای ارزش تاریخی و هویتی برای شهر تبریز است و همچنین اشخاصی که خانه های تاریخی این چنینی را در اختیار دارند، دارای حق مالکیت هستند و برای هر گونه تغییری در آنها باید اجازه مالک و حکم قانونی گرفته شود.

شهردار ادامه داد: با توجه به ضعف کریدورهای شمال به جنوب تبریز، خیابان فلسطین یکی از کریدورهایی است که می توان برای حل مشکل ترافیک شهر در این مناطق از آن استفاده کرد و خانه سمیه نیز در مسیر احداثی این کریدور قرار دارد که با توجه به سکونت مالک شخصی آن در خارج از کشور با دشواری بسیار نسبت به تملک آن اقدام کردیم تا به مجموعه ای فرهنگی تبدیل کنیم که به دلیل اقدام مالک برای ابطال رای ثبت تاریخی ملک خود این امکان مهیا نشد و  با این حال در عملیات اجرایی به خود بنا دست نزده ایم و صرفا دیوار فرو ریخته آن را برداشته ایم و بازسازی آن نیز انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: آنقدر که در دوره فعلی مدیریت شهرداری تبریز به موضوع حفظ هویت شهری توجه شده، در هیچ دوره اتفاق نیافتاده و تملک مجموعه ستارخان و باقرخان و ساماندهی مقبره الشعرا تنها بخشی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده که در مورد مقبره الشعرا سفره شمالی به پایان رسیده و سفره جنوبی نیز نهایت تا یک ماه آینده تکمیل خواهد شد.

 جور میراث فرهنگی را کشیده‌ایم

هوشیار خاطرنشان کرد: با این اتمام این پروژه ساماندهی بنای ارزشمند مقبره الشعرا به عنوان یکی از آرزوهای چندین ساله مردم تبریز که سابقه آن حتی به پیش از انقلاب می رسد، برآورده خواهد شد و این اقدام در حالی توسط شهرداری انجام شده است که هیچ وظیفه و مسئولیتی در این زمینه نداشته ایم و به نوعی جور میراث فرهنگی را کشیده ایم چون هر کسی نقش جهان را می دید، تاسف می خورد که چرا بنایی که نقش جهان از روی آن ساخته شده، در چنین وضعیت نامناسبی قرار دارد.

وی در مورد وضعیت کیوسک های مطبوعاتی سطح شهر نیز اظهار داشت: این مسأله یکی از معضلات شهری است که پیش از انقلاب نیز وجود داشته و در دوره فعلی شهرداری هیچ مجوزی در این زمینه صادر نشده و وضعیت کیوسک های موجود نیز در دست بررسی است.

شهردار تبریز همچنین در مورد برخی ادعاها مبنی بر خلع ید از پیمانکاران فضای سبز نیز گفت: باید توجه شود که مدت قرارداد و دوره خدمتی این پیمانکاران به پایان رسیده و می توانستند در مناقصه برگزار شده شرکت کنند که بنا به دلایلی حضور نیافتند و با این حال نسبت به استفاده از این نیروها در مراحل کاری مربوطه در آینده اعلام آمادگی کرده ایم.

۷۷ پروژه ناتمام در تبریز

شهردار تبریز با اشاره به پرونده پر حاشیه شرکت آذرپارک گفت: در مورد پروژه های شهرداری تبریز با دو معضل روبرو هستیم که یکی از آنها ۷۷ پروژه ناتمام با متولی گری بخش خصوصی است و از سال گذشته سعی کرده ایم با حل مشکلات این پروژه ها از طرق ممکن نسبت به تعیین تکلیف آنها تا پایان دوره فعلی شهرداری تبریز اقدام کنیم.

وی ادامه داد:  معضل بعدی پروژه‌هایی مانند دفع پسماند است که جنبه تعهدی دارند و در این زمینه بیش از ۱۰ سال با مشکل روبه‌رو بودیم و با اینکه شهرداری روزانه بیش از یک هزار تن زباله دفن می شد، هیچ حق تعیین و تکلیفی در این خصوص نداشتیم.

هوشیار تصریح کرد: آذرپارک نیز یکی از این پروژه‌هاست که پیگیر تعیین تکلیف آن هستیم و با بردن آن تحت ماده ۳۸ به دنبال خلع ید از شرکت مربوطه هستیم که نیازمند همکاری دستگاه های مسئول در این حوزه است و این قرارداد نه یک مناقصه و مزایده که یک قرارداد مشارکتی بین شهرداری و شرکت آذرپارک بوده که در دوره قبلی شورای شهر مصوب شده است و حتی افزایش قیمت های این شرکت مربوط به پارک حاشیه ای را نیز منوط به تعیین تکلیف قرارداد با شهرداری کرده ایم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها