رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: شهردار تبریز در دیدار صمیمی با دانشجویان دانشگاه تبریز به مناسبت روز مهندس، توجه روزافزون به مهندسی را موجب هموار شدن بستر توسعه پایدار شهری دانست.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز از تبریز، یعقوب هوشیار در آیین گرامیداشت روز مهندس در محل آمفی تئاتر دانشکده عمران دانشگاه تبریز با بیان اینکه مهندسی تنها یک رشته‌تحصیلی نیست و از یک الگوی ذهنی و رفتاری خاصی تشکیل می‌شود، افزود: توجه روز افزون به مهندسی باعث هموار کردن بستر توسعه پایدار شهری می‌شود چراکه مبنای علم مهندسی بر پایه عقلانیت بنا شده است.
وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری هر چقدر مبتنی بر مطالبات عمومی پایه‌گذاری شود کارکرد بهتری خواهد داشت، اظهار کرد: یکی از مراجع اصلی مطالبه‌گری، مطالبه دانشجویان و قشر فرهیخته جامعه از مدیریت شهری است که می‌تواند در توسعه همه جانبه مدیریت شهری نقش موثری ایفا کند.
هوشیار یکی از نقاط ضعف حل مشکل ترافیک کلانشهر تبریز را عدم وجود مطالعات ترافیکی دانست و افزود: در این راستا قصد داریم سال آینده مطالعات ترافیکی جامعی به کمک جامعه مهندسی انجام دهیم.

شهردار تبریز با بیان اینکه تمام پروژه‌های ترافیکی و حمل و نقلی باید طرح مطالعاتی داشته باشند، خاطرنشان کرد: امیدوارم سال آینده بتوانیم مطالعات جامع ترافیکی شهر تبریز را تدوین کرده و اقدامات عمرانی ترافیکی را با محوریت این طرح تداوم دهیم.
وی در خصوص تمرکز مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل عمومی شهر، گفت: در ۱۰ سال گذشته تنها ۵۰ دستگاه اتوبوس برای شهر تبریز خریداری شده بود اما با همت استاندار آذربایجانشرقی و پیگیری مدیریت شهری، در سال جاری ۳۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده و یک‌هزار دستگاه تاکسی نیز نوسازی شده است.

در پایان این دیدار جلسه پرسش و پاسخ بین شهردار تبریز و دانشجویان دانشگاه تبریز برگزار شد.

همچنین در این مراسم یعقوب هوشیار شهردار تبریز از ذاکر حمیدی استادیار دانشگاه و طراح پروژه زیست محیطی محلول پاشی و حسین مولا و علیرضا شیرزاد سازندگان دستگاه محلول ساز تجلیل کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها