رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: مدیر ستاد فهما آذربایجان شرقی از فعالیت بیش از ۱۴۰۰ کانون فرهنگی هنری و بیش از ۶۵۰ کتابخانه و قرائتخانه در مساجد استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، مرتضی شفیعی، مدیر ستاد فهما آذربایجان شرقی امروز در جلسه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی که به ریاست نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برگزار شد، به ارایه گزارشی از آخرین برنامه ها، فعالیت ها و اهداف این نهاد مسجدی پرداخت و اظهار داشت: هویت‌بخشی، ساماندهی و شبکه‌سازی، جریان‌آفرینی فرهنگی و توانمدسازی فعالان مسجدی از مهم‌ترین اهداف برنامه های سال آینده است.

وی با بیان این‌که بیش از ۱۴۰۰ کانون فرهنگی هنری و بیش از ۶۵۰ کتابخانه و قرائتخانه در مساجد شهری و روستایی استان فعال است، خاطرنشان کرد: سال آینده به دنبال توسعه فعالیت های فرهنگی در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان خواهیم بود که تفاهم‌نامه ۲۰۲۰ ناظر بر این سیاست ستادی است.

شفیعی با اشاره به این‌که ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تعامل حداکثری با دیگر نهادهای متولی در امور مساجد خواهند داشت، گفت: در این راستا درصدد بهره مندی از ظرفیت بالای موجود در شبکه کانون های فرهنگی هنری مساجد هستیم.

مدیر ستاد فهما آذربایجان شرقی تصریح کرد: شبکه عظیم کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، امروز با عبور از ۲۶ هزار باب کانون در کشور و ۱۴۰۰ باب در استان آذربایجان شرقی یکی از وسیع‌ترین و مؤثرترین مراکز فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌رود، این نهاد از سال ١٣٧٢رسماً آغاز به فعالیت نموده و تاکنون مأمن صدها هزار نوجوان و جوان علاقه‌مند و مستعد بوده است.

وی ادامه داد: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با رویکرد تأسیس کانون‌ در تمام مساجد کشور، برنامه‌ریزی‌های خود را انجام داده و به افزایش تأسیس تعداد کانو‌ن‌ها در هر سال اهتمام ویژه‌ای دارد. هر مسجدی در صورت آمادگی تمایل و ارایه درخواست کتبی و ارایه مدارک لازم به ستاد استانی می‌تواند به این شبکه اجتماعی مذهبی وارد و عضو شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها