به گزارش خبرنگار صریرنیوز از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین روح الله رهبری، مشاور ارشد و دستیار ویژه رئیس ستاد فهما کشور امروز در جلسه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که به ریاست نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهار داشت: امسال ۱۸ اسفند؛ سی‌امین سالگرد تأسیس کانون های فرهنگی هنری را گرامی خواهیم داشت.

وی خلاء جدی فعالیت های فرهنگی و هنری در کشور را فلسفه تشکیل این نهاد دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه عدم همراهی و باور برخی دولتمردان سابق با فعالیت فرهنگی هنری در مساجد منجر به بروز برخی آسیب های اجتماعی شد؛ اما بسیار خرسندیم که دولت فعلی با شعار بازگشت به مساجد و توجه به فعالیت های مردمی در فعالیت های فرهنگی و هنری روی کار آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین رهبری ادامه داد: اگر امروز با آسیب های فرهنگی و اجتماعی مواجه هستیم، بر این باور هستیم که اگر فعالیت ها و برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد مورد حمایت دیگر نهادهای فرهنگی قرار گیرد؛ بسیاری از چالش‌های موجود  برطرف خواهد شد.

وی انسجام و همگرایی مثال‌زدنی در عرصه فرهنگی استان را فرصتی ارزشمند برای تعالی فعالیت های مسجدی دانست و گفت: فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر توجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد با همکاری بسیج؛ فصل الخطاب فعالیت هاست؛ اما باید اذعان داشت که تعامل و همکاری تمامی نهادها لازمه تحقق سیاست های تربیتی و ترویجی در مساجد است.

مشاور ارشد و دستیار ویژه رئیس ستاد فهما کشور با بیان این‌که اهتمام و توجه جدی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نسبت به کانون های فرهنگی هنری مساجد بی‌نظیر است، گفت: این فرصت مغتنم می تواند زمینه‌ساز برای از اقدامات تحول‌آفرین در سطح مساجد و در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری باشد.

گفتنی است، همزمان با جلسه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی؛ احکام صادر شده از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای کشوری، با حضور نماینده ولی فقیه در استان اعطا شد.