رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵
  • 2024 Sunday 23 June

صریر: همایش «دختران حاج‌قاسم، سفیران محیط زیست» در ملکان برگزار شد تا روحیه جهادی و انقلابی سردار دلها الگویی برای مجاهدت و مشارکت زنان این شهرستان در عرصه صیانت از محیط زیست باشد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، سیدعلی موسوی، نماینده مردم ملکان، مبارک‌شهر و لیلان در این همایش حاج‌قاسم را افتخار بین‌المللی خواند و اظهار داشت: سردار دلها با تقویت جبهه مقاومت، منطقه را از لوث داعشیان جلاد و انسان‌کش پاک کرد و حق بزرگی بر گردن ملت‌های منطقه دارد.

وی افزود: حاج‌قاسم در میدان سیاست و مدیریت بسیار مقتدر و در میدان اخلاق الگو بود تا جایی که از سیره و منش ایشان می‌توان درس‌های بسیاری آموخت.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تاکنون در جهان تبیین برنامه خلاقانه و مدونی وجود نداشته است، بیان کرد: در اتفاق‌های اخیر، یک عده قلیل می‌خواستند از زنان استفاده ابزاری بکنند و همین موضوع باید تلنگری برای این قشر باشد.

رئیس کمیسیون خدمت و محرومیت‌زدایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جایگاه زنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی متحول شده، اضافه کرد: زنان کشورمان اکنون در عرصه‌های مختلف جامعه از جمله در مراکز بهداشتی و درمانی، دانشگاه‌ها و حتی جایگاه‌های سیاسی حضور فعال دارند و نگاه ابزاری طاغوت به زنان پس از انقلاب اسلامی از بین رفته است.

«موسوی» ادعای دشمنان مبنی بر کم‌توجهی جمهوری اسلامی به زنان را بیهوده خواند و افزود: باید کارگروه و اتاق فکری در شهرستان تشکیل شود تا جهاد تبیین به ویژه در عرصه زنان این شهرستان تقویت گردد و برای رشد و اعتلای روزافزون این قشر نیز برنامه‌ریزی شود.

دختران شیعه‌زاده شجاعت را از مادرشان زهرا(س) به ارث برده‌اند

رئیس اداره محیط زیست ملکان نیز در این همایش خطاب به سردمداران آمریکایی بیان کرد: دختران شیعه‌زاده ایران اسلامی شجاعت را از مادرشان زهرا (س)، صبوری را عمه‌یشان حضرت زینب (س) و شهامت را از دختر سه ساله به ارث برده‌اند و سلاح‌هایی چون چادر دارند.

«لیلا مصری» افزود: علاوه بر چادرم، سربند «یافاطمه»، دلگرمی سقا و فرمان سیدعلی جزو سلاح‌های دیگر ما است و بر همین اساس باید حواستان به ما باشد زیرا اگر نگاه چپی به سمت حرم، حریم ولایت و ایران عزیر بکنید، جانتان را با خونتان می‌خرید.

وی با اشاره به اینکه زنان به جایگاه خودشان در ایران اسلامی واقف هستند، بیان کرد: ما جزو همان زنانی هستیم که قرآن کریم از آنان یاد کرده است و تاریخ‌ساز هستند.

وی ادامه داد: الگوی زنان ایرانی حضرت زهرا(س) است؛ همان شیرزنی که از حریم ولایت دست بر نداشت و به خاطر ولایت جانش را از دست داد.

«مصری» افزود: الگوی زنان ایرانی همان حضرت زینبی است که پشت ولایت و امام حسین(ع) ایستاد و نگذاشت که خونش پایمال شود چراکه اگر زینب نبود، حادثه کربلا گفته نمی‌شد.

وی تصریح کرد: به فرموده بنیانگذار جمهوری سلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی، در خانه‌هایمان مادر و همسر هستیم اما در عین حال می‌توانیم در جامعه نیز حضور فعالی داشته باشیم.

رئیس اداره محیط زیست ملکان با تاکید بر اینکه صیانت از محیط زیست به فرهنگ‌سازی و مشارکت روزافزون زنان نیاز دارد، بیان کرد: هریک از خانه‌های این شهر باید با نقش‌آفرینی زنان، محلی برای صیانت از محیط زیست باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها