رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۷ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 29 January

صریر: رییس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی با بیان این‌که شرکت های دانش بنیان سهم ۳/۶ درصدی در اقتصاد استان دارند، گفت: تمامی شرکت های دانش بنیان از پرپاخت مالیات معاف هستند.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، سعید جعفری راد، رییس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال ۲۱ مرکز رشد تخصصی و غیرتخصصی در سراسر استان فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه ۶ مورد شتاب دهنده نیز در استان فعال است، خاطرنشان کرد: ۴۳۹ شرکت فن‌آور و ۲۷۲ شرکت دانش بنیان در استان فعال است که تا پایان سال تعداد شرکت های دانش بنیان استان به ۳۰۰ مورد خواهد رسید.

رییس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۸۱ شرکت در پارک علم و فناوری مستقر هستند، تصریح کرد: ۱۳ میلیارد تومان تاکنون از شرکت ها به صورت مادی حمایت شده است.

جعفری راد، افزود: پارک استان در زمینه تعاملات بین المللی بسیار فعال است تا جایی که تعاملاتی گسترده با اروپای شرقی به ویژه کشور رومانی و حوزه قفقاز از جمله روسیه، آذربایجان ‌و ارمنستان دارد. در حوزه آسیای میانه نیز به واسطه اشتراکات فرهنگی با تاجیکستان وارد تعاملاتی شده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که تمامی شرکت های دانش بنیان از پرپاخت مالیات معاف هستند، خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان باید اظهارنامه مالیاتی خود را تکمیل و ارایه کنند، اما مشمول معافیت خواهند شد.

جعفری راد با اشاره به این‌که شرکت های دانش بنیان سهم  ۳/۶ درصدی در اقتصاد استان دارند، ادامه داد: ۴۵۰ میلیارد تومان در جریان سفر ریاست جمهوری به پارک علم و فناوری استان مصوب شد، اما متاسفانه تاکنون تنها حدود ۱۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است، که علیرغم پیگیری های متعدد تاکنون پاسخ‌ قابل توجهی از سازمان برنامه و‌ بودجه دریافت نشده است.

رییس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به این‌که جزو‌ پارک‌ های علم و فناوری تیپ‌ یک‌ یا برتر کشور‌ هستیم، گفت: شرکت هایی که قصد استقرار در پارک دارند؛ ابتدا باید در کارگروه فنی مورد ارزیابی قرار گیرند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یلدا فرصتی برای با هم بودن

اسگندریان - تبریز - صریرنیوز: بشریت در طول تاریخ ، برای بقا به ارتباطات اجتماعی نیازمنداست وزیباترین لحظه ی زندگی هر آدمی با هم بودن وآرزوی هر خانواده ای دور هم بودن است چون زندگی با در کنار هم بودن هست که جریان دارد و این دورهمی هاست که به انسان امید زندگی میدهد و زیباترین لحظات در زندگی هر آدمی را به نمایش می گذارد ، کاش قدر این لحظات را بدانیم و از زندگی واز باهم بودن لذت ببریم،ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم هر چند انسان های نسل عصر ارتباطات در ظاهر پر ارتباط ودر جمع زندگی می کنند، اما در بطن امر هیچ ارتباط حقیقی بین آنان برقرار نشده وبایک دیوار شیشه ای به دور خوداحاطه شده و اسیر سلول انفرادی هستند که ناخواسته بنا شده است. ما در دورانِ بی‌سابقه‌ای از تنهایی زندگی می‌کنیم ، و " زندگی در عصر ما تمرین تنهایی شده"، همه تنهایند،.. تنهایی به عنوان یک درد اجتماعی در بین جوامع به یک اپیدمی تبدیل شده است مکانیسم روانشناختی آن به معنای هشدار دادن نسبت به انزوا و تحریک ما برای دنبال کردن پیوندهای اجتماعی است، ما جوهر انسانیت یعنی ارتباط و با هم بودن رادر این عصر از یادبرده‌ایم، بشر دیروز در روابط انسانی خویش هیچ گاه طعم تنهایی و فقدان محبت را نمی چشید، اماامروز بیش از تمام دوران ها، تنهایی در جمع را تجربه می کند وپیوندهای انسانی عمیقی که به زندگی معنا می‌داد، هر روز ضعیف‌تر از قبل می‌شوند. متاسفانه امروزه دغدغه‌ها و درگيري‌هاي مردم در جامعه افزايش پيدا کرده است به‌گونه‌اي که فرد ديگر حوصله يا زمان چنداني براي سپري‌کردن با اعضاي خانواده ندارد وباايجاد شکاف ميان‌نسلي عميق ميان والدين و فرزندان ، بسياري از جوانان حوصله وقت گذراندن با والدين و يا اقوام خود را ندارند. تغییر خانواده گسترده به هسته ای و کوچک شدن بُعد خانواده، به شکل اجتناب ناپذیری موجب کاهش دایره روابط اجتماعی انسان ها شده است ،بانبود سواد رسانه‌اي و همچنين عدم فرهنگ‌سازي‌هاي لازم شاهدکاهش دوام ارتباط میان اعضای خانواده وکاهش نقش خانواده در مقابل تاثيرپذيري بالا از شبکه‌هاي مجازي هستيم، چراکه به‌طور متوسط افراد در طول شبانه‌روز زمان زيادي از وقت خود را در شبکه‌هاي مجازي به‌سر مي‌برند که اين خود به‌يقين مي‌تواند پيامدهاي منفي بسياري را به‌دنبال داشته باشد، به‌گونه‌اي که درصدبالایی از انسان هادر کنار هم زندگي مي‌کنند اما کمتر همديگر را مي‌بينند، بيشتر توجه خود را به شبکه‌هاي اجتماعي، فضاي مجازي و تلفن همراه معطوف مي‌کنند. به گفته ماکس وبر ما جهان اطراف مان را می سازیم و به ناگاه این واقعیت عینی آنچنان برما تحمیل می شود که گویی قفس آهنینی است که ما خود را در آن گرفتار می بینیم، رشد تکنولوژی علیرغم مزایای فراوان مادی، در حوزه ارتباطات انسانی عقلانیتی صوری و خالی از محتوا را برایمان به ارمغان آورده است انسان‌ها خود را با وسائل ارتباطی سرگرم ساخته، از مسائل واقعی زندگی خانوادگی و اجتماعی‌شان غافل شده‌اند و بیشتر درون ...

آخرین خبرها