رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۷ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 29 January

صریر: نزدیک به ۱۵۰ نفر از شاغلین گروه صنعتی تراکتورسازی ایران را بانوان تشکیل می دهند که در تمامی ۱۱ شرکت زیر مجموعه آن حضور دارند.

به گزارش صریرنیوز از تبریز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، مدیرعامل این گروه صنعتی در مراسم تجلیل از بانوان شاغل در این مجموعه گفت: زنان مقدس و محور و ستون خیمه خانواده های ایرانی است دشمنان تلاش دارند تقدس گوهران گرانبهای ما را بشکنند نگذاریم به خواسته هایشان برسند.

مصطفی وحیدزاده افزود: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای فعالیت زنان در ایران وجود ندارد و در تمامی مناصب و مشاغل حضور بانوان نمود دارد بطوری که هم اکنون بانوان در مشاغلی نظیر خلبانی، قضاوت، پزشک و … فعالیت دارند که باعث غرور و افتخار برای همه می باشد.

وی با تاکید بر اینکه نگاهی به گذشته نشان می دهد که جایگاه و نگرش ویژه در طول تاریخ برای زن ایرانی بوده و هست اضافه کرد: این نگاه همیشه برای آنان که قصد سلطه بر ایران و ایرانی داشته و دارند قابل تحمل نبوده و برای همین اخیراً تمرکز و همیت خود برای حذف این قداست از جایگاه زن و در نتیجه خانواده ایرانی معطوف کرده اند.

وحیدزاده از تعبیر روپرت مرداک غول رسانه ای صهیونیست به عنوان استناد بر این موضوع یاد کرد و گفت: حتی این فرد به تقدس و اهمیت جایگاه زن در ایران چنان واقف است که نابودی ایران را منوط به نابودی جایگاه و تقدس زن در کشورمان می داند و بر آن تاکید دارد پس نگذاریم ستون خیمه های این سرزمین را با فتنه های از پیش برنامه ریزی شده به کنار بکشند و کانون خانواده ها را نشانه بروند.

عضو هیات مدیره گروه صنعتی تراکتورسازی ایران اظهار داشت: در کشوری که شبکه های معاند ایرانی را با بودجه ۲۵۰ میلیون دلاری تغذیه می کنند تا زن و جایگاه بانوان ایرانی را مستاصل کنند زنانشان با بیشترین مشکلات دست و پنجه نرم می کنند پس مطمئنا اینان هیچگاه دلشان به حال ما نسوخته و به فکر ما نیستند.

وی ضمن یاد آوری اهمیت بانوان شاغل در صنعت تراکتور تاکید کرد: بانوان شاغل در تراکتورسازی ایران و شرکتهای اقماری آن، نقش تاثیر گذار در تمامی عرصه های فنی و مهندسی دارند که نمی توان از کنار این تاثیرات به راحتی گذشت.

وحیدزاده در عین حال از این بانوان خواست همچنان که در خانه و خانواده نقش مدیریتی دارند در گروه تراکتورسازی ایران نیز در امور راهبردی همراهی و همکاری داشته باشند چرا که مطمئنا این حضور و نگاه تیزبین شما غنیمتی برای پیشرفت و ترقی هرچه بیشتری برای تراکتورسازی خواهد بود که از گذشته گان به ما رسیده و قرار است از ما نیز به آیندگان ارث بماند و با همراهی بانوان حتما وارثانی سربلند خواهیم بود.

گفتنی است نزدیک به ۱۵۰ نفر از شاغلین گروه صنعتی تراکتورسازی ایران را بانوان تشکیل می دهند که در تمامی ۱۱ شرکت زیر مجموعه آن حضور دارند و به مناسبت ولادت بانوی دو عالم، فاطمه زهرا(ص) و روز مادر از مقام شامخ این عزیران طی مراسمی با حضور مدیرعامل این گروه صنعتی تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یلدا فرصتی برای با هم بودن

اسگندریان - تبریز - صریرنیوز: بشریت در طول تاریخ ، برای بقا به ارتباطات اجتماعی نیازمنداست وزیباترین لحظه ی زندگی هر آدمی با هم بودن وآرزوی هر خانواده ای دور هم بودن است چون زندگی با در کنار هم بودن هست که جریان دارد و این دورهمی هاست که به انسان امید زندگی میدهد و زیباترین لحظات در زندگی هر آدمی را به نمایش می گذارد ، کاش قدر این لحظات را بدانیم و از زندگی واز باهم بودن لذت ببریم،ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم هر چند انسان های نسل عصر ارتباطات در ظاهر پر ارتباط ودر جمع زندگی می کنند، اما در بطن امر هیچ ارتباط حقیقی بین آنان برقرار نشده وبایک دیوار شیشه ای به دور خوداحاطه شده و اسیر سلول انفرادی هستند که ناخواسته بنا شده است. ما در دورانِ بی‌سابقه‌ای از تنهایی زندگی می‌کنیم ، و " زندگی در عصر ما تمرین تنهایی شده"، همه تنهایند،.. تنهایی به عنوان یک درد اجتماعی در بین جوامع به یک اپیدمی تبدیل شده است مکانیسم روانشناختی آن به معنای هشدار دادن نسبت به انزوا و تحریک ما برای دنبال کردن پیوندهای اجتماعی است، ما جوهر انسانیت یعنی ارتباط و با هم بودن رادر این عصر از یادبرده‌ایم، بشر دیروز در روابط انسانی خویش هیچ گاه طعم تنهایی و فقدان محبت را نمی چشید، اماامروز بیش از تمام دوران ها، تنهایی در جمع را تجربه می کند وپیوندهای انسانی عمیقی که به زندگی معنا می‌داد، هر روز ضعیف‌تر از قبل می‌شوند. متاسفانه امروزه دغدغه‌ها و درگيري‌هاي مردم در جامعه افزايش پيدا کرده است به‌گونه‌اي که فرد ديگر حوصله يا زمان چنداني براي سپري‌کردن با اعضاي خانواده ندارد وباايجاد شکاف ميان‌نسلي عميق ميان والدين و فرزندان ، بسياري از جوانان حوصله وقت گذراندن با والدين و يا اقوام خود را ندارند. تغییر خانواده گسترده به هسته ای و کوچک شدن بُعد خانواده، به شکل اجتناب ناپذیری موجب کاهش دایره روابط اجتماعی انسان ها شده است ،بانبود سواد رسانه‌اي و همچنين عدم فرهنگ‌سازي‌هاي لازم شاهدکاهش دوام ارتباط میان اعضای خانواده وکاهش نقش خانواده در مقابل تاثيرپذيري بالا از شبکه‌هاي مجازي هستيم، چراکه به‌طور متوسط افراد در طول شبانه‌روز زمان زيادي از وقت خود را در شبکه‌هاي مجازي به‌سر مي‌برند که اين خود به‌يقين مي‌تواند پيامدهاي منفي بسياري را به‌دنبال داشته باشد، به‌گونه‌اي که درصدبالایی از انسان هادر کنار هم زندگي مي‌کنند اما کمتر همديگر را مي‌بينند، بيشتر توجه خود را به شبکه‌هاي اجتماعي، فضاي مجازي و تلفن همراه معطوف مي‌کنند. به گفته ماکس وبر ما جهان اطراف مان را می سازیم و به ناگاه این واقعیت عینی آنچنان برما تحمیل می شود که گویی قفس آهنینی است که ما خود را در آن گرفتار می بینیم، رشد تکنولوژی علیرغم مزایای فراوان مادی، در حوزه ارتباطات انسانی عقلانیتی صوری و خالی از محتوا را برایمان به ارمغان آورده است انسان‌ها خود را با وسائل ارتباطی سرگرم ساخته، از مسائل واقعی زندگی خانوادگی و اجتماعی‌شان غافل شده‌اند و بیشتر درون ...

آخرین خبرها