رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲
  • الثلاثاء ۱۵ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Tuesday 28 November

صریر: شهردار منطقه ۴ تبریز گفت: عملیات اجرایی پروژه فرهنگی گردشگری باغ‌موزه ستارخان از اوایل سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

به گزارش صریرنیوز در تبریز، مسعود علیلو اظهار کرد: فاز اول پروژه فرهنگی گردشگری باغ‌موزه ستارخان شامل تملک ۸ ملک مسکونی تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و محوطه این مجموعه فرهنگی آزادسازی می‌شود.

وی افزود: چهار ملک از فاز اول این مجموعه در سال جاری تملک، پرداخت غرامت و تخریب شده است و در ادامه ۳ ملک دیگر نیز مورد توافق گرفته است.

علیلو با اشاره به تنها ملک باقیمانده در فاز اول این پروژه اعلام کرد:مالک یکی از واحدهای مسکونی در اطراف این مجموعه حاضر به توافق نشده و از طریق ماده ۸ اعمال قانو و نسبت به پرداخت غرامت و آزادسازی کل محوطه پروژه باغ‌موزه ستارخان اقدام خواهد شد.

وی اضاقه کرد: پیش‌بینی لازم برای اجرای این پروژه فرهنگی، تاریخی و گردشگری در بودجه سال ۱۴۰۲ نیز انجام گرفته و سال آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه باغ‌موزه ستارخان خواهیم بود.

شهردار منطقه ۴ تبریز با اشاره به ضرورت حفظ و احیای هویت تاریخی محلات تبریز خاطرنشان کرد: خانه‌های تاریخ هویت و دایره‌المعارف فرهنگی و اجتماعی کهن‌شهر تبریز در سده‌های گذشته است که مدیریت شهری تبریز در راستای حفظ و نگهداشت این میراث تاریخی و فرهنگی اقدام به تملک، مرمت و نگهداشت آنان کرده است.

وی یادآور شد: هویت تاریخی تبریز بزرگترین سرمایه این شهر بوده و تلاش داریم با حفظ و نگهداشت میراث تاریخی و فرهنگی، در توسعه گردشگری شهر و افزایش جذب توریسم فعال باشیم.

خانه علی مسیو، خانه ختائی، خانه کلکته‌چی، خانه نیکدل، خانه استاد شهریار، عمارت ساعت و چندین مجموعه تاریخی و فرهنگی شهر در مالکیت شهرداری تبریز است.

ستار قره‌داغی، مشهور به ستارخان و سردار ملی، یکی از مبارزان دوران مشروطه بر علیه استبداد بود. خانه تاریخی این سردار بزرگ میزبان سران مشروطه و جلسات سری آنان در دوران قاجار بود که به همت شهرداری تبریز تملک و تبدیل به مجموعه تاریخی، فرهنگی گردشگری باغ‌موزه ستارخان می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا باید کتاب بخوانیم؟

به گزارش صریرنیوز در تبریز، کتاب، همان یار مهربان که همه ما از کودکی با آن آشنا هستیم این روزها تا حد زیادی از زندگی هایمان دور شده است. با گسترش علم و تکنولوژی و باز شدن پای شبکه های اجتماعی به زندگی ما، کتاب و کتابخوانی این روز ها به دست فراموشی سپرده شدند و متاسفانه آمار مطالعه در کشور ما به طرز وحشتناکی کاهش یافته است. اما هنوز هم می توان در این مورد کاری کرد. اولین قدم این است که از خودمان بپرسیم چرا باید کتاب بخوانیم؟ یا فواید کتاب و کتابخوانی برای ما چیست؟ پاسخ دادن به همین سوال ها تا حد بسیار زیادی به ما کمک خواهد کرد که به یک فرد کتابخوان تبدیل شویم که نمی تواند کتاب را از زندگی اش کنار بگذارد. بسیاری از ما کتاب خواندن را تنها به درس و مدرسه و دانشگاه محدود می کنیم، در حالی که کتاب خوانی می تواند یک تفریح خوب و لذت بخش برای کسانی باشد که نمی دانند اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانند. خوشبختانه در کشور ما ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است. در هفته کتاب و کتابخوانی، جشن ها و سخنرانی های متعددی در نقاط مختلف در مورد اهمیت و جایگاه کتاب برگزار می شود. برای اینکه بهتر درک کنیم چرا کتاب و کتابخوانی تا این حد مهم است؛ در ادامه این موضوع را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد. کتاب خوانی در درجه اول بر روی افراد و در مرحله بعد بر روی جامعه تاثیر می گذارد و موجب پیشرفت یا پسرفت یک اجتماع خواهد شد. پس اگر میخواهید بدانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ این ماله را تا انتها مطالعه کنید. فواید فردی کتاب و کتابخوانی همانطور که گفتیم کتاب خواندن می تواند از جنبه های مختلفی زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما شاید مهمترین آنها زندگی شخصی و فردی شما باشد. باهم برخی از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد. ۱- کتابخوانی تمرکز شما را افزایش می دهد بررسی ها نشان می دهد افرادی که به کتاب خواندن علاقه دارند و هرروز بخشی از وقت خود را صرف مطالعه کردن می کنند، تمرکز و دقت بیشتری دارند. یکی از دلایلی که کتاب خوانی موجب افزایش تمرکز و دقت در افراد می شود این است که هنگام مطالعه شما نمی توانید کار دیگری را انجام دهدی، چرا که اگر چنین کاری کنید از متنی که مطالعه می کنید چیزی نخواهید فهمید. این کار تمرکز بیشتری از شما می طلبد و در دراز مدت سبب می شود که تمرکز شما افزایش یابد. البته افزایش تمرکز یکسری تکنیک ها و تمرین های ویژه هم دارد که ما همه آن ها را یکجا جمع کردیم. هم اکنون برای این آموزش فوق العاده تخفیف ۸۴% گذاشتیم تا همه بتوانند با استفاده از آن تمرکزشان را بهبود دهند. ۲- کتابخوانی به شما تفکر نقاد را می آموزد یکی از بزرگترین نکات منفی که متاسفانه در بسیاری از مردم یافت می شود، ...

آخرین خبرها