رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۷ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 29 January

صریر: طبق نتایج به دست آمده از یک نظرسنجی، از دید شهروندان تبریزی افتتاح به موقع روگذرها، مهمترین نقطه قوت شهرداری تبریز در سال جاری است.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، در این نظرسنجی که توسط اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز و از طریق شبکه‌های مجازی خبری پرمخاطب استان با سوال “مهمترین نقطه قوت شهرداری در سال جاری را کدام گزینه می دانید؟ ۱- خرید اتوبوس‌های جدید ۲- افتتاح ایستگاه‌های مترو ۳- افتتاح روگذرها ۴- سرعت‌بخشی به مسیرگشایی‌ها” طرح شد، ۳۰ هزار و ۶۶۷ نفر از شهروندان مشارکت کردند.

طبق نتایج بدست آمده ۱۳ درصد از شهروندان گزینه خرید اتوبوس‌های جدید، ۱۷ درصد گزینه افتتاح ایستگاه‌های مترو، ۳۷ درصد افتتاح روگذرها و ۳۳ درصد گزینه سرعت‌بخشی به مسیرگشایی‌ها را انتخاب کردند. با این نتایج، میزان رضایت شهروندان از افتتاح به‌موقع روگذرها بیشترین درصد و سرعت‌بخشی به مسیرگشایی‌ها با اختلاف ۴ درصدی در رتبه‌ بعدی قرار دارد.

این نظرسنجی از طریق صفحه اینستاگرامی شهریار، آذر انجمن، تبریز خبرلری، همبستگی تبریز، نصرنیوز، شمس‌نیوز، کاف‌نیوز، تبریز سیاست، تبریز، خبر صبح، تبریز جوان، نگاه‌ آذربایجان، تبریزیمیز، مهر آذربایجان شرقی، تابناک، احرار، سون خبر، تبریز امروز، خبرفردا، تبریزیم، عصر آذربایجان و عصر تبریز و همچنین کانال‌های تلگرامی شهریار، آذر انجمن، تبریز خبرلری، شمس‌نیوز، کاف‌نیوز، تبریزسیتی، عصرتبریز، تبریزیم و عصر آذربایجان به اشتراک گذاشته شد.

از ابتدای سال جاری روگذر شهید فلاحی و همچنین شهید فروزنده به بهره‌برداری کامل رسیده است و عملیات عمرانی روگذر شهید فهمیده و رسالت- دیزل‌آباد مراحل پایانی خود را طی می‌کنند و طبق تابلو روزشمار نصب شده در محل تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند. همچنین، بهره‌برداری از پنج پروژه مسیرگشایی نیز طبق برنامه تا پایان امسال انجام خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یلدا فرصتی برای با هم بودن

اسگندریان - تبریز - صریرنیوز: بشریت در طول تاریخ ، برای بقا به ارتباطات اجتماعی نیازمنداست وزیباترین لحظه ی زندگی هر آدمی با هم بودن وآرزوی هر خانواده ای دور هم بودن است چون زندگی با در کنار هم بودن هست که جریان دارد و این دورهمی هاست که به انسان امید زندگی میدهد و زیباترین لحظات در زندگی هر آدمی را به نمایش می گذارد ، کاش قدر این لحظات را بدانیم و از زندگی واز باهم بودن لذت ببریم،ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم هر چند انسان های نسل عصر ارتباطات در ظاهر پر ارتباط ودر جمع زندگی می کنند، اما در بطن امر هیچ ارتباط حقیقی بین آنان برقرار نشده وبایک دیوار شیشه ای به دور خوداحاطه شده و اسیر سلول انفرادی هستند که ناخواسته بنا شده است. ما در دورانِ بی‌سابقه‌ای از تنهایی زندگی می‌کنیم ، و " زندگی در عصر ما تمرین تنهایی شده"، همه تنهایند،.. تنهایی به عنوان یک درد اجتماعی در بین جوامع به یک اپیدمی تبدیل شده است مکانیسم روانشناختی آن به معنای هشدار دادن نسبت به انزوا و تحریک ما برای دنبال کردن پیوندهای اجتماعی است، ما جوهر انسانیت یعنی ارتباط و با هم بودن رادر این عصر از یادبرده‌ایم، بشر دیروز در روابط انسانی خویش هیچ گاه طعم تنهایی و فقدان محبت را نمی چشید، اماامروز بیش از تمام دوران ها، تنهایی در جمع را تجربه می کند وپیوندهای انسانی عمیقی که به زندگی معنا می‌داد، هر روز ضعیف‌تر از قبل می‌شوند. متاسفانه امروزه دغدغه‌ها و درگيري‌هاي مردم در جامعه افزايش پيدا کرده است به‌گونه‌اي که فرد ديگر حوصله يا زمان چنداني براي سپري‌کردن با اعضاي خانواده ندارد وباايجاد شکاف ميان‌نسلي عميق ميان والدين و فرزندان ، بسياري از جوانان حوصله وقت گذراندن با والدين و يا اقوام خود را ندارند. تغییر خانواده گسترده به هسته ای و کوچک شدن بُعد خانواده، به شکل اجتناب ناپذیری موجب کاهش دایره روابط اجتماعی انسان ها شده است ،بانبود سواد رسانه‌اي و همچنين عدم فرهنگ‌سازي‌هاي لازم شاهدکاهش دوام ارتباط میان اعضای خانواده وکاهش نقش خانواده در مقابل تاثيرپذيري بالا از شبکه‌هاي مجازي هستيم، چراکه به‌طور متوسط افراد در طول شبانه‌روز زمان زيادي از وقت خود را در شبکه‌هاي مجازي به‌سر مي‌برند که اين خود به‌يقين مي‌تواند پيامدهاي منفي بسياري را به‌دنبال داشته باشد، به‌گونه‌اي که درصدبالایی از انسان هادر کنار هم زندگي مي‌کنند اما کمتر همديگر را مي‌بينند، بيشتر توجه خود را به شبکه‌هاي اجتماعي، فضاي مجازي و تلفن همراه معطوف مي‌کنند. به گفته ماکس وبر ما جهان اطراف مان را می سازیم و به ناگاه این واقعیت عینی آنچنان برما تحمیل می شود که گویی قفس آهنینی است که ما خود را در آن گرفتار می بینیم، رشد تکنولوژی علیرغم مزایای فراوان مادی، در حوزه ارتباطات انسانی عقلانیتی صوری و خالی از محتوا را برایمان به ارمغان آورده است انسان‌ها خود را با وسائل ارتباطی سرگرم ساخته، از مسائل واقعی زندگی خانوادگی و اجتماعی‌شان غافل شده‌اند و بیشتر درون ...

آخرین خبرها