رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
  • الأحد ۷ رجب ۱۴۴۴
  • 2023 Sunday 29 January

صریر: رییس انجمن روابط عمومی ایران از آغاز به کار نمایندگی انجمن روابط عمومی ایران در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرنگار صریرنیوز در تبریز، خسرو رفیعی با اشاره به آغاز به کار انجمن روابط عمومی آذربایجان شرقی گفت: انجمن روابط عمومی ایران اولین انجمن در حوزه روابط عمومی و ارتباطات در کشور است که سعی در ایجاد تحولی نوین در حوزه روابط عمومی سازمان، شرکت و نهادهای دولتی و خصوصی کشور دارد که خوشبختانه هم اکنون شاهد آغاز به کار نمایندگی این انجمن در استان آذربایجان شرقی هستیم.

وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی همواره به عنوان مهد فرهنگ و شهر تبریز نیز به عنوان شهر اولین ها یاد می شود. از سوی دیگر حمید نطقی، بنیان‌گذار و پدر روابط‌عمومی نوین ایران نیز زاده تبریز است و در این راستا، می توان این استان را به عنوان یکی از پیشتازان در عرصه روابط عمومی به حساب آورد. وجود مراکز و قطب های بزرگ فرهنگی، صنعتی و اجتماعی در آذربایجان شرقی، می تواند این استان را به عنوان یکی از قطب های مهم روابط عمومی کشور مطرح کند.

رفیعی، هدف از راه اندازی این انجمن را ارتقای سطح علمی و عملی مدیران و کارشناسان روابط عمومی در بخش های دولتی و خصوصی عنوان کرده و از طراحی برنامه های مختلف انجمن در راستای دستیابی به این هدف خبر داد.

رییس انجمن روابط عمومی ایران ادامه داد: این انجمن، تشکلی مستقل بوده و بدون هیچگونه وابستگی به نهاد، اداره و یا سازمان دولتی و خصوصی ایجاد شده است.

وی، تشکیل این انجمن استانی را پس از برگزاری جلسات متعدد با اعضای هیات رییسه انجمن روابط عمومی ایران عنوان کرده و گفت: رییس شورای سیاست گذاری انجمن روابط عمومی آذربایجان شرقی، جناب اقای ابراهیم مولائی بوده و سرکار خانم فائزه زنجانی و جناب آقایان رامین نظامی خواه، محمدرضا عزیزپور، وحید کاظم زاده، یعقوب میرزایی و مجتبی کرمانی زاده، اعضای این شورا را تشکیل می دهند.

رفیعی افزود: علاقه مندان جهت عضویت در این انجمن می توانند با مراجعه به وبسایت انجمن روابط عمومی آذربایجان شرقی به نشانی azarpr.com نسبت به ثبت نام در این انجمن اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یلدا فرصتی برای با هم بودن

اسگندریان - تبریز - صریرنیوز: بشریت در طول تاریخ ، برای بقا به ارتباطات اجتماعی نیازمنداست وزیباترین لحظه ی زندگی هر آدمی با هم بودن وآرزوی هر خانواده ای دور هم بودن است چون زندگی با در کنار هم بودن هست که جریان دارد و این دورهمی هاست که به انسان امید زندگی میدهد و زیباترین لحظات در زندگی هر آدمی را به نمایش می گذارد ، کاش قدر این لحظات را بدانیم و از زندگی واز باهم بودن لذت ببریم،ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم هر چند انسان های نسل عصر ارتباطات در ظاهر پر ارتباط ودر جمع زندگی می کنند، اما در بطن امر هیچ ارتباط حقیقی بین آنان برقرار نشده وبایک دیوار شیشه ای به دور خوداحاطه شده و اسیر سلول انفرادی هستند که ناخواسته بنا شده است. ما در دورانِ بی‌سابقه‌ای از تنهایی زندگی می‌کنیم ، و " زندگی در عصر ما تمرین تنهایی شده"، همه تنهایند،.. تنهایی به عنوان یک درد اجتماعی در بین جوامع به یک اپیدمی تبدیل شده است مکانیسم روانشناختی آن به معنای هشدار دادن نسبت به انزوا و تحریک ما برای دنبال کردن پیوندهای اجتماعی است، ما جوهر انسانیت یعنی ارتباط و با هم بودن رادر این عصر از یادبرده‌ایم، بشر دیروز در روابط انسانی خویش هیچ گاه طعم تنهایی و فقدان محبت را نمی چشید، اماامروز بیش از تمام دوران ها، تنهایی در جمع را تجربه می کند وپیوندهای انسانی عمیقی که به زندگی معنا می‌داد، هر روز ضعیف‌تر از قبل می‌شوند. متاسفانه امروزه دغدغه‌ها و درگيري‌هاي مردم در جامعه افزايش پيدا کرده است به‌گونه‌اي که فرد ديگر حوصله يا زمان چنداني براي سپري‌کردن با اعضاي خانواده ندارد وباايجاد شکاف ميان‌نسلي عميق ميان والدين و فرزندان ، بسياري از جوانان حوصله وقت گذراندن با والدين و يا اقوام خود را ندارند. تغییر خانواده گسترده به هسته ای و کوچک شدن بُعد خانواده، به شکل اجتناب ناپذیری موجب کاهش دایره روابط اجتماعی انسان ها شده است ،بانبود سواد رسانه‌اي و همچنين عدم فرهنگ‌سازي‌هاي لازم شاهدکاهش دوام ارتباط میان اعضای خانواده وکاهش نقش خانواده در مقابل تاثيرپذيري بالا از شبکه‌هاي مجازي هستيم، چراکه به‌طور متوسط افراد در طول شبانه‌روز زمان زيادي از وقت خود را در شبکه‌هاي مجازي به‌سر مي‌برند که اين خود به‌يقين مي‌تواند پيامدهاي منفي بسياري را به‌دنبال داشته باشد، به‌گونه‌اي که درصدبالایی از انسان هادر کنار هم زندگي مي‌کنند اما کمتر همديگر را مي‌بينند، بيشتر توجه خود را به شبکه‌هاي اجتماعي، فضاي مجازي و تلفن همراه معطوف مي‌کنند. به گفته ماکس وبر ما جهان اطراف مان را می سازیم و به ناگاه این واقعیت عینی آنچنان برما تحمیل می شود که گویی قفس آهنینی است که ما خود را در آن گرفتار می بینیم، رشد تکنولوژی علیرغم مزایای فراوان مادی، در حوزه ارتباطات انسانی عقلانیتی صوری و خالی از محتوا را برایمان به ارمغان آورده است انسان‌ها خود را با وسائل ارتباطی سرگرم ساخته، از مسائل واقعی زندگی خانوادگی و اجتماعی‌شان غافل شده‌اند و بیشتر درون ...

آخرین خبرها