اجتماعی » اخبار برگزیده » تیتر نخست » سیاسی
کد خبر : 19530
شنبه - 30 اردیبهشت 1402 - 16:55
با حضور قائم مقام وزیر کشور صورت گرفت؛

فرمانداری لیلان به صورت رسمی آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگار اعزامی صریرنیوز، «علیرضا احمدی» قائم مقام وزیر کشور در مراسم پرده برداری از تابلوی فرمانداری لیلان اظهار داشت: باپیگیری‌های بعمل آمده و موافقت هیئت دولت و کار‌های انجام شده بخش لیلان به مرکزیت شهر لیلان به شهرستان تبدیل شد و ابلاغیه آن نیز با امضای معاون اول رییس جمهور ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان شدن لیلان گام نخستی بود که در این زمینه در آذربایجان شرقی برداشته شد و در آینده چند بخش دیگر در این استان به شهرستان تبدیل می شود، با توجه به مطالعات انجام شده و استعداد و قابلیت‌های بخش‌های مختلف در این استان چند شهرستان دیگر ایجاد می شود.

همچنین «سیدعلی موسوی» نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: تلاش تمامی نمایندگان استان به تحقق رساندن خواسته به حق مردم چند بخش برای تبدیل شدن به شهرستان است.

بهمن قائلی، فرماندار ملکان نیز با اشاره به قابلیت‌های بخش لیلان برای شهرستان شدن قدمت ۹ هزار ساله، جمعیت بیش از ۳۰ هزار نفری وهمچنین قرار گرفتن در مسیر استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و کردستان را از جمله امتیازات بخش لیلان برای شهرستان شدن دانست.

گفتنی است، سیزدهم اردیبهشت بر اساس تصمیمات جلسه هیات وزیران و طبق نامه معاون اول رییس جمهور، بخش لیلان از شهرستان ملکان منفک و به شهرستان ارتقا یافت. شهرستان لیلان دارای ۲ بخش مرکزی و شیرین‌کند شده و شهر لیلان مرکز شهرستان لیلان شده است.