اخبار برگزیده » شورای شهر و شهرداری
کد خبر : 19343
دوشنبه - 8 اسفند 1401 - 19:37

اضافه شدن ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر به ناوگان اتوبوسرانی تبریز

به گزارش صریرنیوز در تبریز، یعقوب هوشیار امروز در جلسه بررسی برنامه و بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تبریز اظهار کرد: بیشترین انرژی و تمرکز مدیریت شهری تبریز در سال‌جاری مربوط به حوزه حمل‌ونقل عمومی بوده و خوشبختانه با حمایت استاندار آذربایجان‌شرقی و اعضای شورای اسلامی شهر اقدامات مطلوبی در این خصوص انجام شده است.

وی با بیان اینکه با تلاش تمام دست اندرکاران وعده الحاق ۳۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی تا پایان سال‌جاری محقق خواهد شد، ابراز کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر از این محل تحویل داده شود.

هوشیار در خصوص برنامه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تبریز در سال آینده تصریح کرد: مذاکراتی با بانک های عامل جهت تامین مالی خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس میدل باس انجام شده و امیدواریم در سال آینده ۱۰۰ دستگاه میدل باس جدید نیز به ناوگاون اضافه شود.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه نوسازی اتوبوس‌ها، سریعترین  راه نوسازی حمل و نقل درونشهری است، افزود: باتوجه به شرایط اقتصادی کلانشهرهای کشور باید در سال آینده تمرکز زیادی به جذب سرمایه‌گذاری داشته باشند چرا که خرید اتوبوس سال آینده با احتساب شرایط اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود.

هوشیار تبریز با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاری تبریز در اردیبهشت سال آینده، خاطرنشان کرد: در حوزه حمل‌ونقل عمومی بسته های ویژه برای جذب سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی تهیه و تدوین شده است.

وی با اعلام اینکه ثبت نام استفاده از تسهیلات نوسازی تاکسی های فرسوده به بیش از دو هزار دستگاه رسید، یادآور شد: خوشبختانه مبلغ وام نوسازی ۷۸۰ دستگاه تاکسی تامین شده است.